1/1

Alcatel-Lucent - CFP4-transceivermodul

100 Gigabit Ethernet

Logga in för pris
  • Artnr: 3HE09498AA
  • Tillverkare: Alcatel-Lucent Enterprise
0 i lager

Alcatel-Lucent - CFP4-transceivermodul

100 Gigabit Ethernet

Specifikation
Allmänt
Typ av enhetCFP4-transceivermodul
FormfaktorInsticksmodul
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage100GBase-LR4
Datalänkprotokoll100 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet100 Gbps
Optisk våglängd1295-1310 nm
Max överföringsavstånd10 km
FunktionerDigital Diagnostics Monitoring (DDM)
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 100GBase-LR4 - LC single-mode
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift70 °C